Wszystkie produkty wysyłamy w całym kraju, więcej informacji można znaleźć w naszym sklepie.
Badanie szczelności powłoki.
Przedwczesna korozja podłoża jest najczęściej skutkiem:
Złego przygotowania podłoża.
Błędnego doboru rodzaju powłoki do podłoża i panujących warunków.
Błędów w aplikacji powłoki.
Niewłaściwego procesu schnięcia powłoki i jej sezonowania.
Na skutek powyższych błędów w powłoce następują nieciągłości i nieszczelności, gdzie rozwija się korozja. Odpowiednie szybkie wykrycie nieszczelności w powłoce poprzez jej kontrolę zaraz po wysezonowaniu powłoki, daje nam możliwość jej naprawienia, zanim wystąpią niebezpieczne i kosztowne do usunięcia zniszczenia korozyjne.
Przykładowe defekty powłoki malarskiej:
Zacieki, "firanki"
Mokra powłoka przesuwa się pod wpływem siły ciężkości zostawiając cienką warstwę.
Cofanie się wymalowania
Powłoka na skutek m.in: zatłuszczenia nie zwilża podłoża i odsłania je podczas schnięcia.
Kraterowanie
W powłoce tworzą się pęcherzyki w mokrej warstwie podczas aplikacji a następnie po ich popękaniu tworzenie małych, okrągłych wgłębień (kratery).
Nieszczelności
Zaniki początkowej adhezji i elastyczności masy uszczelniającej, prowadzące do jej pękania i łuszczenia się powierzchni.
Marszczenie
W przypadku naniesienia zbyt grubej warstwy farby pojawiają się podczas schnięcia pomarszczenia lub pęknięcia na skutek naprężeń wewnętrznych.
Słabe krycie
Defekt wyschniętej farby polegający na słabym kryciu malowanej powierzchni.
Do profesjonalnego badania szczelności powłok stosujemy mierniki wysoko lub nisko napięciowe- poroskopy.
Elcometer 270 wykorzystuje niskonapięciową technikę mokrej gąbki do wykrywania nieszczelności powłoki. W trakcie przesuwania mokrej gąbki o powłoce wilgoć penetruje przez mikropęknięcia i nieszczelności w powłoce. Gdy zetknie się z przewodzącym podłożem obwód zostaje zamknięty poprzez podłączony do podłoża przewód zerujący. Gdy wykryta zostanie nieszczelność załączony zostanie alarm akustyczny i dioda sygnalizacyjna. Metoda ta stosowana jest do pomiarów powłok o grubości do 500 mikronów przy napięciu 67,5 i 90 V.
Elcometer 236 - miernik wykorzystuje wysokonapięciową technikę pomiaru napięciem ciągłym- wytwarza napięcie 15 lub 30 kV gdy w powłoce występują nieszczelności, przeskakuje iskra i obwód zostanje zamknięty, generując alarm. Mierniki wysokonapięciowe nadają się do badania grubych powłok- do 15kV do 3,75mm oraz 30kV do powłok o grubości do 7,5mm Mierniki wysokonapięciowe mogą być także stosowane na betonie, ponieważ beton z powodu wysokiej zawartości wilgoci także przewodzi prąd.
Elcometer 266 - nowoczesny miernik stałoprądowy (DC), wysokonapięciowy, z wymiennymi uchwytami o zakresie napięcia 0,5-5 kV. 0,5-15kV oraz 0,5-30 kV nadaje się do badania powłok o grubości do 7,5 mm przy użyciu uchwytu DC30 (30kV) oraz odpowiednio 1,25 mm dla końcówki DC5 ( 5kV) lub 3,75 mm przy uchwycie DC15 (15kV) Mierniki wysokonapięciowe mogą być także stosowane na betonie, ponieważ beton z powodu wysokiej zawartości wilgoci także przewodzi prąd.
Nowość Elcometer 280 – szczególnie polecany do większych średnic rur i szerokiego zakresu grubości powłok. pracuje w zakresie 0,5- 35kV napięcie pulsujące DC, nie wymaga przewodu uziemiającego i umożliwia badanie powłok o grubości do 25 mm . Posiada normowany kalkulator napięcia w zależności od grubości powłoki. Pozwala na badanie powłok nawet jeśli powłoka jest wilgotna, brudna lub lekko przewodząca.