Masz pytania: proszę pisać na nasz adres poczty elektronicznej- KONTAKT
gal-kuchenne-7
elcometer napis02
MIERNIKI     ELCOMETER
AKO
Wszystkie produkty wysyłamy w całym kraju, więcej informacji można znaleźć w naszym

sklepie.

KONTAKT
[Sklep][Powrót][Spełniane normy][Grubość powłok][Przyczepność][Czystość i profil podłoża][Pomiar koloru i połysku][Twardość, zarysowanie][Klimat (temp. i wilgotność)][Komory i piece][Pomiar lepkości][Mierniki ultradźwiękowe][Grubość ścianki][Szczelność powłoki][Aplikatory, karty Leneta][Wzorcowanie][Serwis mierników][Kontakt][Pytania/Zamówienia][Zastrzeżenia prawne][Definicje][Karty kolorów RAL][Szukaj]
Dystrybutor w Polsce.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację
warunków.
Polityka prywatności i cookies.
 
Pomagamy mierzyć.Szybka wysyłka w całym kraju od 2006
Szukaj
Grubość materiałów możemy mierzyć różnymi sposobami. Jeżeli dostępna jest tylko jedna strona powierzchni badanej można zastosować mierniki ultradzwiekowe. Mierzą one grubość materiału na podstawie prędkości dzwięku w różnych materiałach. W ten sposób możemy zmierzyć grubości np metalu, szkła, włókna szklanego, tworzyw sztucznych,brązów itp. materiałów. Jeżeli nie znamy prędkości rozchodzenia się fali dzwiękowej nalezy skalibrować miernik na materiale o znanej grubości.
W przypadku gdy mamy chociaż ograniczony dostęp do obu stron materiałów i możemy np umieścić z drugiej strony materiału kulkę możemy zastosować pomiar magnetostatyczny dla materiałów niemagnetycznych:
Przykład pomiaru magnetostatycznego:  zakres grubości materiału 0...10,12mm średnice kulek:  2,5- 9 mm

Pomiar grubości materiałów nieferromagnetycznych

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Szukaj na stronach